350 מוסיקאים צעירים מתאספים בפלורידה לפסטיבל תז' נוער | Mahler: Live in China
הדפסה הדפסה
ראשי » ארכיון הפורטל הקלאסי

350 מוסיקאים צעירים מתאספים בפלורידה שבארה"ב לפסטיבל תזמורות נוער

פורסם ב"פורטל הקלאסי" בתאריך 02/07/2002

6 תזמורות נוער מכל רחבי ארה"ב מתאספות השבוע בעיר סרסוטה (Sarasota) שבפלורידה לקראת פסטיבל תזמורות הנוער הארצי האמריקאי. הפסטיבל המנוהל ע"י אגודת התזמורות הסימפוניות האמריקאית (ה-American Symphony Orchestra League), והתזמורת הסימפונית של החוף המערבי שבפלורידה (ה-Florida West Coast Symphony Orchestra), נועד לאפשר למוסיקאים הצעירים להפגש ולנגן יחד בסדרה של קונצרטים.

תזמורת נוער

"כל אחד מהם ישתתף בכמה קונצרטים, ולבסוף יכינו כולם יחדיו קונצרט משותף", סיפר Polly Kahn, סגן נשיא ה- ASOA (אגודת התזמורות הסימפוניות האמריקאית). לאחר מכן, נערבב ונמזג את כל חברי 6 התזמורות ומהן ניצור 4 תזמורות – במיוחד לפסטיבל.

6 התזמורות (כל 350 הנגנים) שהגיעו מכל רחבי ארה"ב [אורלנדו (פלורידה), פיטסבורג, יוסטון, לואיזיאנה, אומהה וכו.] נבחרו בתהליך בחינות פתוח שכלל בחינת הקלטות שהנגנים שלחו לבוחנים.

מכל התזמורות בפסטיבל, תזמורת הנוער של פיטסבורג היא היחידה המופיעה זו הפעם השניה בפסטיבל. הפסטיבל מתקיים אחת לשנתיים מאז 1998 וזו הפעם השלישית בו הוא מתקיים.

המלחינה Jennifer Higdon מפילדלפיה תשתתף כ- "מלחינת הפסטיבל". המלחינה, שהקונצ'רטו לתזמורת שהלחינה התקבל בחום בביצוע התזמורת של פילדלפיה, תעבוד באופן הדוק עם 4 מלחינים צעירים שיצירות קאמריות שכתבו יבוצעו יחד עם יצירות שלה בקונצרט בפסטיבל.

"אשתף את המלחינים הצעירים בחווית החיים כמלחינה", אמרה Higdon. "את זה אי אפשר ללמוד בבית הספר… אתה יכול ללמוד תאוריה וקונטרפונקט ולאמן את האוזן אך לא תמיד אתה מבין איך זה לחיות כמלחין. איך עובדים עם וועדות? איך עובדים עם אנסמבלים? אשוחח איתם על החשיבות על דברים אלו בחייהם".

אייל טרבולוס – מערכת הפורטל

  • Share/Bookmark

עוד כדאי לקרוא:

  1. פסטיבל חדש מיוסד ע"י אסה-פקה סלונן: פסטיבל הים הבלטי
  2. מנתח קובע: יותר מחצי מנגני תזמורות נפגעים מהנגינה
  3. מאמר של ה-BBC: מוחות של מוסיקאים "שווים" יותר
  4. הידעת? מבחר נתונים פיננסיים של מיטב התזמורות הגדולות בארה"ב
  5. המנצח מאריס יאנסונס עוזב את תזמורת פיטסבורג
לא התלהבתיאהבתי (No Ratings Yet)
Loading ... Loading ...

הוספת תגובה

עליך להתחבר כדי להוסיף תגובה.