מהו רסס (RSS): הסבר מפורט ומדוע כדאי להירשם | Mahler: Live in China
הדפסה הדפסה
ראשי » מהו רסס (RSS): הסבר מפורט ומדוע כדאי להירשם

מהו רסס (RSS): הסבר מפורט ומדוע כדאי להירשם

מה זה רסס (RSS) ולמה שזה בכלל יעניין אותי?

שאלה מצוינת. קודם כל – למה? להבדיל מקבלת עדכונים מאתרים (או בלוגים) בדואר אלקטרוני (ניוזלטרים למיניהם), רסס (RSS) משאיר אותך בשליטה. אין צורך לגלות את כתובת המייל שלך וגם לא צריך לבקש להסיר אותך מהרשימה: קליק אחד … ואתה כבר לא מנוי. ממש כמו להחליף ערוץ בטלוויזיה.

נחמד. אז מה זה רסס (להלן “רסס”, "RSS") ? פשוט: רסס (RSS) הוא סטנדרט תקשורת שמאפשר לאנשים עסוקים (וכולנו אנשים עסוקים) לקבל עדכונים על תכנים חדשים בתחומי העניין שלהם. במלים אחרות: רוצים להמשיך לקרוא את תכני הבלוג/האתר מבלי לזפזפ אליו בכל יום? בעזרת רסס (RSS), התכנים החדשים יגיעו אליכם באופן קבוע ומיידי.

את הקונספט של רסס (RSS) כבר הבנתם – אתם נרשמים אליו (הוא נקרא גם פיד, FEED) ומתחילים לקבל תכנים חדשים באופן אוטומטי בקורא רסס (RSS) שלכם.

מה זה קורא רסס (RSS)? יש סיכוי שאתם כבר משתמשים בו מבלי שידעתם שכך הוא נקרא. למשל, דף הבית המותאם אישית של גוגל (iGoogle) משתמש ברסס (RSS). באופן זה העדכונים על מזג האוויר, שערי המניות ותכנים נוספים מגיעים לדף הבית שלכם בגוגל. קיימים גם כלים נוספים: חלקם מקוונים וחלקם יצריכו התקנת תוכנה כלשהי על המחשב שלכם.

הכלים המקוונים יאפשרו לכם לקרוא את הפידים שלכם מכל מקום. הגדולים שבהם הם Google Reader, Netvibes, Bloglines ואחרים. הכלים ה”נייחים” הם, בין היתר, Feed Demon, NewsGator ואחרים. אם אתם משתמשים בדפדפן פיירפוקס (Firefox), אתם יכולים לקבל עדכוני רסס (RSS) ישירות לדפדפן על ידי שימוש בפונקצית Live Bookmarks.

זה רק נשמע מסובך. זה לא.

איך אני נרשם?

חפשו את האייקון של רסס (RSS) באתרים בהם אתם מבקרים באופן קבוע. לפעמים הקישור מתחבא לו אי שם בתחתית העמוד. חפשו את הסימן שמופיע בראש עמוד זה, זהו סמל סטנדרטי לפיד (FEED). אם אתם משתמשים בדפדפן פיירפוקס (Firefox) או באקספלורר 7/8 (Internet Explorer 7/8), הדפדפן כבר יתריע בפניכם אם באתר בו אתם צופים קיים פיד (FEED).

  • Share/Bookmark